Premiera Syryjskiej legendy

Premiera Syryjskiej legendy Opublikowany:25.09.2020

I stało się! Dziś premiera Syryjskiej Legendy. Książka do nabycia na początek na stronie wydawnictwa, a potem w innych sieciach dystrybucji.

W związku z premierą książki obiecywałem niespodziankę. Wszyscy, z którymi dzieliłem się pomysłem, na tę niespodziankę mówili, że chyba oszalałem i nie wiem, w co się pakuję.
Co mi tam ;-). Najwyżej potem będę się martwił konsekwencjami.
Zastanawiałem się co zrobić, aby moi czytelnicy nie byli pokrzywdzeni faktem, że ze względu na pandemię, nie będę w stanie podpisać im egzemplarza Syryjskiej legendy.
I wymyśliłem.
Obwieszczam zatem, że każdy, kto do końca roku 2020 do godziny 23:59 nabędzie Syryjską legendę i opublikuje zdjęcie selfie trzymając moją książkę w rękach (może to być Facebook, Instagram, Tweeter albo nawet blog, jedyna prośba, aby podesłać mi linka na Messengera z udostępnionym zdjęciem, abym nikogo nie przeoczył. Oczywiście nie wymagam również, aby pokazywać własną twarz, wystarczy moja książka trzymana w waszych łapkach) otrzyma e-booka z kompletnie premierowymi, nigdzie niepublikowanymi opowiadaniami mojego autorstwa. Do tego wszystkiego na pierwszej stronie e-booka będzie znajdowała indywidualna dedykacja z podziękowaniami od autora za nabycie Syryjskiej legendy.
Oszalałem? Oczywiście, że tak ;-)
Można zatem powiedzieć, że wraz z zakupem Syryjskiej Legendy otrzymujecie ode mnie drugą książkę o objętości dobrze ponad sto stron (będę ją wysyłał via Messenger, jako odpowiedź na linka przesłanego przez Was do zdjęcia w mediach społecznościowych).

Poniżej krótkie opisy opowiadań, jakie będzie można przeczytać w e-booku.

Diabeł ze wsi Giłujsze

Fikcja literacka, która ze względu na treści zapewne nigdy nie miałaby szans ukazać się w druku.
Skromny polski biskup Wiktor Wolański, pracujący w Watykanie, zostaje wezwany przed oblicze papieża Jana XXIII. Głowa kościoła katolickiego daje kapłanowi niezwykle ważne zadanie: zbadać przypadek opętania, które miało miejsce w Polsce we wsi Giłujsze. Watykańscy egzorcyści uznają zgodnie, że nigdy jeszcze nie spotkali się z tak nieprawdopodobnym przypadkiem. Wolański udaje się do powojennej Polski rządzonej przez komunistyczne władze i rozpoczyna śledztwo w parafii prowadzonej przez proboszcza Stefana Naftę. Prawda, jaką odkryje, okaże się tak przerażająca, że poda w wątpliwość istnienie Kościoła Katolickiego na Ziemi.

Entropia Nieskończoności

Reporter telewizyjny Tymon Krogen prowadzi wywiad z profesorem Baltazarem Chełstowskim, jednym z protoplastów projektu Naos. Jest to zakrojona na ogromną skalę stacja badawcza stworzona na orbicie okołoziemskiej, która ma być punktem przystankowym w drodze do podboju kosmosu. Gigantyczne przedsięwzięcie współfinansowane przez najbogatsze kraje świata okaże się mieć jednak drugie dno. Co by się stało, gdyby rzeczywistość okazała się deterministyczna? Czy możliwe jest stworzenie demona Laplace'a a tym samym przewidzenie przyszłości? Jaki będzie koniec czasu i wszechświata? Opowiadanie jest próbą odpowiedzi na pytania, które od niepamiętnych czasów dręczą naukowców i całą ludzkość.

Świadomy sen

Eutropiusz Świtała organizuje warsztaty świadomego śnienia, na które stawia się grupka spragnionych wrażeń młodych ludzi. Jaka jest faktyczna intencja dziwnego nauczyciela? Dlaczego uczestnicy szkolenia mają koszmary, w których przeżywają zagładę więźniów nazistowskich obozów koncentracyjnych z czasów drugiej wojny światowej? Thriller, który pozostawia trwałe ślady w psychice odbiorcy. Czytasz na własne ryzyko.

Mam nadzieję, że spodoba Wam się taka niespodzianka ;-)
I pozostaje życzyć miłej lektury.

A Syryjską legendę można na początek nabyć tu:
https://www.wydawnictwocm.pl/wojciech-kulawski-syryjska-legenda-p-546.html