Wydarzenia

2019-12-24

Na profilu facebook-owym Roberta Wagnera trwa licytacja Listy sześciu. Cel wielce szczytny. Zapraszam.

https://www.facebook.com/events/439794986671069/permalink/459441048039796/


 

2019-12-24

Na Instagramie rozpoczął się właśnie konkurs, w którym do wygrania jest jedna z moich książek (do wyboru):

  • Lista sześciu
  • Między udręką miłości a rozkoszą nienawiści
  • Zamknięci
  • Poza granicą szaleństwa

Zapraszam wszystkich zainteresowanych. instagram

Konkurs


2019-12-10

W sieci pojawił się nowy teaser promujący moją powieść "Poza granicą szaleństwa".


 

2019-12-05

Długo to trwało, ale wreszcie jest. Miły prezent z okazji świętego Mikołaja. Powieść "Poza granicą szaleństwa" dostępna na początek na stronie Wydawnictwa CM a potem w księgarniach na terenie kraju i za granicą. Mój redaktor twierdzi, że to najlepszy z moich dotychczasowych kryminałów. Nie mnie oceniać :-)

Poza granicą szaleństwa


 

2019-11-18

Dziękuję kierownictwu Rzeszowskiego Domu Kultury oraz wszystkim uczestnikom spotkania autorskiego za obecność i dziesiątki pytań, które nie ukrywam, czasami były bardzo zaskakujące. Liczę, że spotkamy się jeszcze nie raz.

 PS. I dziękuję również za afterek, który kto wie, może był nawet bardziej udany niż samo spotkanie ;-)


2019-11-05

Zgodnie z zapowiedzią wstawiam fragment rozdziału z powieści kryminalnej "Poza granicą szaleństwa". Można powiedzieć, że jest to wizja początku lat dziewięćdziesiątych, jaką zapamiętałem (niestety, nie tylko wtedy żyłem, ale byłem już nawet nastolatkiem ;-). 

Beata Jastrzębska docisnęła pedał gazu. Fiat 126p zajęczał, wchodząc na wysokie obroty. Siedzącej obok Anecie zdawało się, że samochód zaraz się rozleci, ponieważ klekotały wszystkie jego ruchome elementy. Jastrzębska podkręciła stare radio, aby zagłuszyć pracę silnika. Poprzez szum przedarła się piosenka zespołu Akcent. Disco polo święciło w całej Polsce triumfy. Określane mianem muzyki chodnikowej, słuchane było przez niemal wszystkich i traktowane jako powiew świeżości po siermiężnych latach komunizmu, kiedy obowiązywały piosenki żołnierskie i jedynie słuszne gwiazdy występujące na festiwalach w Sopocie czy Opolu.
– Sądzisz, że ta fucha okaże się prawdziwa? Wiesz, jaki jest Stefan. Siedzi pod budką z piwem i gada, co mu ślina na język przyniesie – mówiła Aneta Piekara.
– Wiesz stara, że potrzebujemy kasy. Daleko nie jest, więc same się przekonamy.
– I myślisz, że płacą dziesięć tysięcy za godzinę?
– Zaraz zobaczymy. Zaczekaj jeszcze dziesięć minut, jesteśmy już prawie na miejscu – odparowała Beata, przekrzykując się z Zenkiem Martyniukiem śpiewającym cienkim głosikiem o miłości. – Ponoć ordynatorem szpitala jest facet. Z tego, co mówił Stefan, to pies na baby.
– Jak się ten szpital nazywa? – zapytała Aneta.
– To Szpital Tworkowski w Pruszkowie.
– Super. Praca w wariatkowie.
– Co ty się martwisz, stara. Potraktuj to, jak przygodę życia – rzuciła Jastrzębska, wchodząc w zakręt.
Dziewczyny zajechały maluchem na parking przed szpitalem psychiatrycznym. Ceglany zamek robił przygnębiające wrażenie. Strzelista wieżyczka z zegarem w centralnej części budowli, łukowo zwieńczone okna i czerwień odrapanej elewacji kontrastowały ze złocistymi liśćmi drzew rosnących w przylegającym parku. Dokładnie tak Aneta i Beata wyobrażały sobie szpital dla obłąkanych. Jastrzębska z trudem wydostała się z ciasnego pojazdu, poprawiła sukienkę i spojrzała na koleżankę, która patrzyła w szybę, próbując ocenić swój wygląd.


 

2019-10-31

Facebook-owy konkurs na tytuł mojej nowej powieści kryminalnej rozstrzygnięty. Aby zaostrzyć nieco apetyty, wstawię niedługo drobny fragment "Poza granicą szaleństwa" do poczytania.


 

2019-10-28

Na Facebook-u rozpoczął się właśnie internetowy konkurs na tytuł mojej nowej powieści kryminalnej. Nagrodą dla zwycięzcy będzie świeżutka książka z dedykacją od autora. 

Zapraszam wszystkich do zabawy!


 

2019-10-25

Na poczytnym blogu Fabryka Dygresji pojawił się obszerny wywiad z moją osobą:

https://fabrykadygresji.pl/2019/10/24/te-mysli-pochodza-z-innego-wymiaru-wywiad-z-pisarzem-wojciechem-kulawskim/


 

2019-10-08

Jeśli zastanawiacie się, w jaki sposób spędzić nadchodzący listopadowy wieczór, zapraszam na moje spotkanie autorskie.
Odbędzie się ono 15.11.2019 r (piątek) o godz. 18.00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Przybyszówka i będzie dobrym pretekstem do promocji najnowszej książki kryminalnej, która będzie miała swoją premierę końcem listopada 2019.
Spotkanie autorskie będzie prowadzone w formie wywiadu. Oczywiście liczymy na aktywne uczestnictwo zgromadzonej publiczności, która również będzie mogła zadawać autorowi pytania.

Zapraszam wszystkich chętnych (wstęp wolny).


 

 2019-09-23

Już niebawem bo w listopadzie będzie miała premierę najnowsza powieść kryminalna pod tytułem... Ale o tym na razie cisza, bo planowany jest facebookowy konkurs. Zwycięzca, który odgadnie tytuł powieści otrzyma w nagrodę darmowy egzemplarz.


 

Wojciech Kulawski