Premiera thrillera Rok 2022 

Nowy projekt(5)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moje książki

Moje audiobooki

O autorze

Wojciech Kulawski, autor bardzo dobrze przyjętych przez czytelników sześciu powieści z cyklu "Prokurator Marian Suski", będących połączeniem tradycyjnego kryminału policyjnego z powieścią obyczajową.

Doceniany przez mężczyzn, którzy w książkach Kulawskiego odnajdują pieczołowicie oddany realizm pracy prokuratora Mariana Suskiego oraz pomagającej mu w śledztwach trójce niebanalnych policjantów warszawskiego wydziału kryminalnego. Dla kobiet nie zabraknie wątków romansowych, zawiłych intryg, a nawet mocnej erotyki.

Autor porusza istotne problemy związane z dysfunkcjonalną rodziną, zdradą, rozwodem, trudnością w budowaniu własnej wartości, czy tworzeniem relacji z drugim człowiekiem. Całość podlana jest niezwykle smacznym kryminalnym sosem. Mamy policyjne dochodzenia, akcję i fałszywe tropy, czyli wszystko to, czym powinna charakteryzować się kryminalna literatura gatunkowa.

Nieco lżejszą twarzą Wojciecha Kulawskiego jest sensacyjno-przygodowy cykl posiadający jak na razie dwa tomy "Tim Mayer" z niestrudzonymi szwajcarskimi archeologami w roli głównej. Są to nieco przerysowane historie pełne tajemnic, pięknych lokacji, zawiłych intryg i szybkiej akcji w których autor puszcza oko do miłośników Lary Croft i Indiany Jonesa.

Dorobek pisarza nie byłby pełny bez horroru "Między światami". To niejako powrót autora do korzeni, bo właśnie od fantastyki zaczęła się jego przygoda z pisaniem.

W czerwcu 2024 premierę miała dziesiąta książka autora - tym razem thriller z elementami ghost story zatytuowany Rok 2022. Czytelnicy znajdą w powieści wszystko to, za co tak bardzo kochają literaturę Wojciecha Kulawskiego czyli tajemnicę, sensację, zawiłą intrygę i mnóstwo akcji.

 

Czytaj więcej

WK_o autorze zdjecie